KARAMAN GÜVENLİK FİLESİ

Yüksek alanların ve boşlukların tehlikelerinin giderilmesini sağlayan Karaman Güvenlik Filesi, okul merdiven boşluklarının ve inşaat şaft boşluklarının kapatılmasını sağlayacaktır. Polyamid iplerle sağlamlaştırılmış olan güvenlik ağları, 7 metreyi aşkın yüksekliklerde iş güvenliği ve sağlığı alanında kullanılması zorunlu tutulmuş ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Düşme durumlarında yaralanma durumlarının yaşanmamasını için emniyet ağı kullanımları son derece önemlidir.

Karaman Merdiven Filesi

Güvenlik ağlarının en çok kullanıldığı alanlardan biri olan merdiven boşlukları, okul ve apartman gibi çoklu yaşam alanlarında düşme durumlarının yaşanmaması için emniyet sağlamaktadır. Profesyonel ekinimiz merdiven filesi montajında dayanıklılık ve sağlamlık testleri yaparak, güvenliğinizi sağlayacak olası bir düşme durumunun engellenmesine yardımcı olacaktır.

Karaman Merdiven Filesi, okul merdivenleri, kreş ve kolej gibi alanlarda çocukların sağlığını göz önünde bulundurarak kapalı alanlara uygun polyamid iplerle örülmüş güvenlik filesi üretimi yapmaktadır. Hem estetik olarak hem de işlevsel olarak geniş bir kullanım alanı bulunan filelerimiz, düşme durumlarının ağır yaralanmalarla sonuçlanmamasını sağlayacak, merdiven tırabzanlarına boydan boya monte edilecektir.

İnşaat Güvenlik Filesi

Karaman İnşaat filesi işçilerinin ve malzemelerinin düşme durumunun engellenmesi için üretilmiş olan emniyet filelerimiz, dış cephe filesi ve iç cephe filesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Dış cephe kaplama fileleri, inşaat halinde olan yapının boydan boya kapatılarak, iskelelerin sağlamlaştırılması için de işlevsel bir yere sahiptir. Özellikle kuvvet ve dayanıklılık açısından test edilerek monte edilecek olan inşaat güvenlik filesi, malzeme düşmelerinde delinme ya da yırtılma gibi durumların yaşanmaması için sağlamlaştırılmıştır.

UV korumasıyla zorlu hava koşullarına dayanıklılığı ispatlanmış olan Karaman güvenlik filesi, iş sağlığı ve güvenliği açısından işçilerinizin rahat bir şekilde çalışmasını, kaza durumlarının yaşanmamasını sağlayacaktır.

Kuşkonmaz Filesi

Depo, fabrika ve meyve bahçeleri alanında kullanılmakta olan kuşkonmaz filesi, Karaman kuş filesi ürünlerimiz arasında yer almaktadır. Kuşkonmaz filesi, depo alanınızdaki ürünlerinizin kuş istilasına uğramamasını sağlayacak, uzman ekip arkadaşlarımızla saha keşfi yapılarak ihtiyaç duyduğunuz alana monte edilecektir.

Kuşların zarar görmeden uzaklaşmasını sağlayan güvenlik sistemi, meyve bahçelerinizin ve depo alanlarınızın korunmasına, dışarıdaki etkilerden uzak kalmasına yardımcı olacaktır. Gözenek boyutları 12 ile 22 mm arasında ayarlanmış olan Karaman önleme filesi, en küçük kuşun bile geçemeyeceği boyutlarda ayarlanmıştır.

Balkon Güvenlik Filesi

Ev ve iş yaşantınızda balkonların güvenliğini sağlayacak olan balkon güvenlik filesi, alçak tırabzanlı balkonlardaki düşme tehlikesinin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Evcil hayvanlarınızın ya da çocuklarınızın balkonda güzel zaman geçirmelerini sağlayacak olan polyamid iplerle tasarlanmış olan file ürünlerimiz, UV koruması sayesinde uzun süre kullanabileceğiniz bir imkan sunmaktadır. Karaman güvenlik filesi ürünlerimizden biri olan balkon filesi ihtiyaçlarınız için bizimle iletişim kurarak, uzman ekibimizin adresinize gelerek montaj işlemi yapmasını da sağlayabilirsiniz. Renk seçenekleri ve gözenek seçenekleriyle gönül rahatlığıyla uzman güvenlik filelerimizi kullanabilirsiniz.

KARAMAN HALI SAHA FİLESİ

Futbol maçları yapılması için tasarlanmış olan halı sahalar, son derece özel platformlardır. Karşılaşma esnasında topun yukarı çıkmasının ardından bunu saha dışına gitmesi belli sorunları beraberinde getirir. Çünkü oyuna katılım gösterenlerden birisinin mutlaka gidip topu olması gerekmekte. Fakat halısaha tavan filesi sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkar. 

SAHA TAVAN FİLESİ KULLANIMI

Karaman Halı saha tavan filesi, maç yapmak için bir araya gelen insanları aslında çok büyük bir dertten kurtaran özel bir üründür. Çünkü halısahaların tümü özel şekilde tasarlanmıştır. Bunların hem yan hem arka hem de üst kısmının kapalı olması lazım. Özellikle tavan alanı son derece büyük bir öneme sahiptir. Çekilen şut, eğer bu kısımda herhangi bir file söz konusu değilse, iyice uzaklaşacaktır. Ardından da topu geri getirme sorunu gündeme gelecektir. İşte tüm bunları halısaha tavan filesi başarılı bir biçimde engeller.

HALI SAHA TAVAN FİLESİ YAPIMI 

 Halı sahaların bir kısmı açık bir bölümü ise kapalı tesis içerisinde yer alır. Tavan bölümünde yer alacak filenin, bu durumlar göz önünde bulundurularak tasarlanması şarttır. Polyamid malzemenin kullanılması büyük bir avantajdır. Çünkü bu materyal her türlü darbe ve çok sert şuta karşı dayanıklılık gösterir. Ayrıca halısaha tavan filesi tüm iklim durumlarında bile uzun süre tercih edilebilir. Yağmur, kar ve benzeri şartlara karşı dirençlidir. Yüksek mukavemete karşı etkilidir. Rengi ise beyazdır. Filenin göz aralıkları sabittir. Yani bir futbol topunun hiçbir şekilde geçemeyeceği ebatlara sahiptir. Böylelikle beklentileri tam olarak karşılar.

 

 

 

 

 

Paylaş