Adana Görme Engelli Yolu


Görme engelli yolları çoğu zaman takip yüzeyleri olarak da bilinir. Görme engelli kişiler bu yüzeyleri ayakları veya bastonları ile hissederek, takip ederek gidecekleri yere kolaylıkla ulaşırlar. Yollarda özellikle kaldırımlarda bulunan çukurlar biz engelsiz kişiler için bile büyük tehlike arz ederken bir de engelliler açısından zorluğunu düşünmek gerekir. Çukurların yanı sıra kaldırımlardaki levhalar, duvarlar ve daha pek çok engel de onlar için tehlikeli bir durumdur. Görme engelli yolu ile bütün bunların önüne geçilir. Görme engelli vatandaşlar böylece tehlikelerin daha çok farkında olur. Engelleri kaldırmak sorumluluk sahibi olan herkesin elinde! Bu engelleri kaldırmak, kurumunuza veya ilgili başka bir yere görme engelli yolu yaptırmak için Uzman Güvenlik Firması ile iletişime geçmeniz yeterli. Üstelik Adana görme engelli yolu hizmetinin yanı sıra pek çok ile de hizmet avantajı ile. 


Adana Hissedilebilir Yüzey


Engelsiz şehirler, engelsiz kurumlar, engelsiz vatandaşlar! Farkındalık bu noktada en önemli unsur belki de. Gün geçtikçe Görme engelli yollarındaki hissedilebilir yüzeylerin faydalarını herkes bilir hale geliyor. İnsanlar bu konuda artık çok daha bilinçli. Gittiğimiz kamu kurumlarının yanı sıra pek çok özel kurumda da artık görme engelli yollarını görmek mümkün. Bu firmanın diğerlerine kıyasla bir adım önde olması da demek aslında. Çünkü farkında kurumlar her zaman daha tercih edilir olacaktır. Uzman Güvenlik Filesi Firması, Adana hissedilebilir yüzey hizmeti ile bütün bunları siz kıymetli müşterilerine sunar. 


Hissedilebilir Zemin


Görme engelli yolları yapılırken en önemli unsurlardan birisi de kalite. Pek çok yerde kopmuş, aşınmış, özelliğini kaybetmiş hissedilebilir zeminler ile karşılaşabilmek mümkün. Bu firma yetersizliğinden de kaynaklanan bir unsurdur. Uzman Güvenlik Filesi Firması’nın uyguladığı hissedilebilir zeminler aşınma yapmaz, kopma, kırılma yapmaz, dayanıklıdır. Çünkü işinin ehli ustalar tarafından özenle yerine monte edilir. Hissedilebilir zeminler basınca, ağırlıklara karşı dirençlidir. Bu sebeple Adana görme engelli yolu hizmeti almak isteyenlerin de geçmişten bugüne ilk tercihi olmuştur. 


Adana Uyarıcı Yüzey


Adana uyarıcı yüzey uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunur. Örneğin monte edilen yol, doğru yöne doğru biçimde bilgilendirme yapmalıdır. Kolayca hissedilebilecek yapıya sahip olmalı, kabartmaları standartlara uygun olmalıdır. Görme engelliler tarafından her ne kadar hayat kolaylaştırıcı olacaksa, engelsiz vatandaşları da rahatsız etmeyecek biçimde olmalıdır. Sadece %100 görme engelli kişilerin değil az gören kişilerin de bu yolları kullandığı unutulmamalıdır. Yapımında sarı renk kullanılmasının en büyük sebeplerinden birisi de budur. Sarı renk dikkat çekicidir, az gören kişilere de yönlendirici olacaktır. Uyarıcı yüzeyin monte edildiği yerde engel bulunmamalıdır. Zaten uyarıcı yüzeyin amacı engelsiz bir yaşamdır, bu sebeple bu hususa özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bütün bu hizmetlere ulaşabilmek için Uzman Güvenlik Filesi Firması ile iletişime geçmek yeterli olacaktır. 

Paylaş