AKSARAY MERDİVEN FİLESİ 

Aksaray Merdiven filesi yaşam alanları içinde birçok yer, can güvenliği için tehlike arz etmektedir. Özellikle merdiven boşlukları, apartman boşlukları, şaft boşlukları, asansör boşlukları, bu tehlikelerin bulunduğu yerlerin başında gelmektedir.

Çocuklarınızın, sevdiklerinizin ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlamak için güvenlik filesi sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Merdiven boşluklarında, balkonlarda, okullarda, depo ve antrepolarda, pencerelerde, inşaat bölgelerinde, boşlukları kapamak için, güvenlik filesi ağı oluşturabilirsiniz.

Merdiven Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Gerek binalarda gerekse evlerde merdivenler, her insanın gün aşırı kullandığı yerlerdir. Özellikle okullarda kullanılan merdivenler, çocukların can güvenliği için tehlikeli bölgelerden biridir.

Okul çağındaki çocukların, dikkatli ve herhangi bir yaralanmaya mahal vermeyecek şekilde merdivenlerden inip çıkabilmesi için Aksaray merdiven filesi ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Merdiven filesi güvenlik ağı kurulan merdivenlerde düşme olasılığı sıfıra düşerken, çocukların dışında yetişkin ve yaşlıların da merdiven korkuluklarından rahatlıkla inip çıkması sağlanmış olmaktadır.

Merdiven Güvenliği Nerelerde Kullanılır?

İnsanların hayatlarını geçirdiği hemen her mekânın içinde merdiven bulunmaktadır. Okullarda, evlerde, inşaat alanlarında, sokaklarda, stadyumlarda, spor salonlarında bulunan merdivenler, can güvenliğinin de tehlikeye girdiği yerlerden biridir.

Anaokulu, kreş, ilkokul ve ortaokul gibi çocukların yoğunlukta bulunduğu binalarda, merdiven boşluklarının koruma altına alınarak, çocukların güvenliği sağlanmalıdır. Bunun için kaliteli ve güvenilir hizmetler sunan firmamız, Aksaray merdiven filesi ürünleriyle, çocuklarınızın bulunduğu mekanlardaki merdiven boşluklarını, güvenlik filesi ile koruma altına almaktadır.

Okullarda Merdiven Güvenliği

Çocukların en çok günlerini geçirdikleri kurumlardır. Dershaneler, kreşler, anaokulları, ilk ve orta dereceli okullar, lise ve dengi okullar, çocukların güvenliğinin olması gereken kurumlardır.

Okullar için özel üretilen Aksaray merdiven filesi ürünlerimiz, Aksaray ve çevresinde bulunan tüm okullara kurulum ve montajını yaptığımız ürünlerdir. Merdiven güvenlik ağları ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir.

12 mm, 40 mm, 100 mm göz aralığının yanında 6 mm ip kalınlığına sahip bu özel ürünler, çocuklarınızın okullarda merdivenlerden rahatlıkla inip çıkmasını sağlayacak ürünlerdir. Anaokulu ve kreşlerde ise merdiven güvenlik fileleri, 4 cm göz aralığına sahip ürünlerden yapılmalıdır.

Merdiven Güvenlik Fileleri Kullanım Alanları

Merdiven güvenlik fileleri; evlerde, okullarda, apartmanlarda, merdivenlerin bulunduğu her alanda rahatlıkla uygulanabilir. İki ya da üç katlı evlerde çocuk ve yaşlıların can güvenliği için, Aksaray güvenlik filesi ürünlerimiz ile rahatlıkla kurulumu ve montajı yapılarak sağlanabilmektedir.

Kurum ve kuruluşlar, yüksek binalar, evler, okullar, dershaneler kısacası merdivenin bulunduğu her alanda, güvenlik filelerinin kurulumu kaliteli ve profesyonel şekilde, uzman ekiplerimiz tarafından kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

Hastanelerde Merdiven Güvenlik Filesi

İnsanların daha yoğunlukta olduğu yerlerden birisi hastanelerdir. Özellikle yaşlı ve çocukların hastane merdivenlerinden iniş ve çıkışları, güvenlik altına alınmalıdır. Merdiven boşlukları ve merdiven korkulukları, merdiven güvenlik filesinin rahatlıkla kullanılabileceği alanlardır.

Aksaray ve çevresinde bulunan hastanelerde, insanların merdiven boşluğuna düşmemesi için Aksaray güvenlik filesi ürünlerimiz ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Hastanelerde merdiven boşluklarına tavandan tabana sarkıtılarak montajı ve kurulumu yapılan güvenlik fileleri sayesinde, aşağı düşme sorunu da çözümlenmektedir.

Merdiven Güvenlik Filesi Kurulumu

Karabina, çekme halatı, can halatı, çelik dübeller, çelik tel gibi aparatların kullanılarak montajının yapıldığı güvenlik filesi kurulumu, firmamızın uzman ve deneyimli ekipleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Merdiven boşluğuna ya da merdiven korkuluklarından düşmemek için güvenliğin sağlanması, merdiven güvenlik fileleri sayesinde olmaktadır. Kurulumu kolay olmasına rağmen, titizlikle ölçümlerinin alınması ve planının çıkarılması gereklidir.

Çatı katından başlayarak zemine kadar, merdiven yanaklarına 50 cm aralıklar ölçülerek, halka başlı çelik dübeller takılır. Belirlenen ölçülerde üretilen güvenlik filesi, çatıdan itibaren zemine kadar uzatılarak, kurulum ve montaj gerçekleştirilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, halka başlı dübellerinden içinden geçirilen çelik telin dikkatli şekilde ve atlanmadan geçirilmesidir.

Merdiven Boşluklarında Güvenlik Filesi Kullanımı

Hastanelerde, okullarda, yüksek binalarda, anaokulu ve kreşlerde, alışveriş merkezlerinde, evlerde bulunan merdiven boşlukları ve merdiven tırabzanları, insanların can güvenliğini tehdit eden yerlerdir.

Çocukların ve yetişkinlerin can güvenliğinin korunmasının zorunlu olduğu merdiven boşluklarının kapatılmasıyla özellikle okullarda toplu düşme vakalarını da azaltmaktadır. Bu yüzden Aksaray ve çevre illerinde bulunan tüm okullarda, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, Uzman Güvenlik Filesi firmamızın, Aksaray merdiven filesi ürünlerimizi tercih edebilirsiniz.

Merdiven boşluklarına yapılacak merdiven güvenlik fileleri, okullarda öğrencilerin hareketlerini daha dikkatli yapmalarını sağlarken, yaşlıların da daha dikkatli şekilde merdivenlerden inip çıkmalarını sağlamaktadır.

Özel ebatlarda üretilen ve UV katkılı polymid hammaddeden üretilen güvenlik fileleri, merdiven ölçülerine göre ayarlanabilir ebatlarda üretilerek kullanılmaktadır.

AKSARAY HALI SAHA TAVAN FİLESİ

 Halısahaların bir kısmı açık bir bölümü ise kapalı tesis içerisinde yer alır. Tavan bölümünde yer alacak filenin, bu durumlar göz önünde bulundurularak tasarlanması şarttır. Polyamid malzemenin kullanılması büyük bir avantajdır. Çünkü bu materyal her türlü darbe ve çok sert şuta karşı dayanıklılık gösterir. Ayrıca halısaha tavan filesi tüm iklim durumlarında bile uzun süre tercih edilebilir. Yağmur, kar ve benzeri şartlara karşı dirençlidir. Yüksek mukavemete karşı etkilidir. Rengi ise beyazdır. Filenin göz aralıkları sabittir. Yani bir futbol topunun hiçbir şekilde geçemeyeceği ebatlara sahiptir. Böylelikle beklentileri tam olarak karşılar.

Halısaha tavan filesi montajı, müşterilerimizin tek başlarına yapabilecekleri bir şey değildir. Bundan dolayı mutlaka bizden profesyonel yardım almaları gerekir. Uzman olan ekibimiz halısahanın tavan kısmına çıkarak, örülmüş ve özel olarak hazırlanmış fileyi geçirerek süreci tamamlar. Böylelikle topun, alanın üst kısmından dışarıya çıkması engellenmiş olur.

AKSARAY KUŞ ÖNLEME FİLESİ

Kuşların gitmesini istemediğimiz alanlara gerdirilen sağlam ve uzun ömürlü ağlardan imal edilen, kuşların giremeyeceği şekilde göz aralıkları dar olan ağlara kuş filesi denir. Genellikle balkon, fabrika, iş yerleri, merdiven kenarları,depolar, kafeler, çatılar vb alanlar için oldukça uygun ve kalıcı çözüm olmaktadır. Aksaray kuş filesi montaj yapan firmamız istenilen ölçü,ebat ,göz aralıkları ve renkte file uygulaması yapmaktadır 

Paylaş