BİLECİK GÜVENLİK FİLESİ

Güvenlik filesi, İş kazalarını önlemek amaçlı ile çeşitli alanlarda kullanılan maliyeti uygun ve sağlıklı bir üründür. İplikten imal edilmesi ve esnek bir yapıya sahip olması tercih edilmesindeki en büyük sebebidir. Tedbir kapsamında sağlam olması tercih edilen aynı zamanda görsel acıdan daha estetik duran bir sistemdir. Yüksekten düşmelere karşı büyük bir önlem ve öneme sahiptir.

GÜVENLİK FİLESİNİN FAYDALARI

Bilecik güvenlik filesi Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığının uygun gördüğü ve TS EN 1263-1 standartlarına uygun olması gerekmektedir. Güvenlik ağı, düğümlü ve düğümsüz ağ olarak iki çeşittir. Genellikle düğümsüz ağ tercih edilir.

Esnek ve sağlam olmasının yanı sıra montajıda kolayıdır. Güvenlik filesi,yüksekten düşmede kazalarını ciddi oranda azaltır. İnşaatlarda, merdivenlerde, galeri boşluklarında, balkonda, raflarda vb bir çok alanda kullanılır. File göz aralıkları istenilen ölçülerde ve kalınlıkta ayarlanabilir.

GÜVENLİK FİLESİ MONTAJI. 

Yapılacak işe, kullanılacak yer ve alana göre filenin özelliği değişir. Filenin taşıma kapasitesine göre bir bağlantı ve sabitleme gerektirir. Bilecik güvenlik ağı kurulumunda standartlara uygun olarak yapılan bir montaj çok daha faydalı olacaktır. Kullanılan ekipmanlar yine Yönetmenliğe uygun ve sağlam olmalıdır. 

BİLECİK GÜVENLİK AĞI ÇEŞİTLERİ 

İnşaat güvenlik ağı 

İnşaat dış cephe filesi 

Bilecik Kuş filesi 

Kedi filesi 

Dekoratif file 

Balkon filesi 

Saha filesi 

Raf emniyet filesi 

Galeri boşluğu filesi 

Koruma ağı 

Merdiven filesi 

BOŞLUK KAPAMA FİLESİ 

Apartmanların son derece geniş ve büyük olanlarının orta kısmında her daim bir boşluk vardır. Her ne kadar sarkmalara karşı önlem olarak parmaklıklar yerleştirilmiş olsa da, buna rağmen mevcut yapılar tehlike arz eder. Bu yüzden boşluk kapama filesi kullanımı zorunludur. Boyutu ne olursa olsun her türlü boşluğu örtebilecek kapasiteye sahip olan ürün, en etkili güvenlik önlemlerinin başında gelir.

POLYAMİD VE POLYESTER FİLE

Boşluk kapama filesi, en geniş kullanım alanına sahip olan ürünlerin başında gelir. Mimari yapıların neredeyse tümünde, özellikle de çok büyük olanlarında merdivenlerin olduğu yerin üst kısmı her daim boştur. Birçok apartman bu özelliğiyle dikkat çeker. Olası kazaların engellenmesi için ilgili yerlerin fileyle kapatılması şarttır. Mevcut durum aynı zamanda devlet kurumlarında da geçerlidir. Özellikle eğitim yuvası okullarda öğrencilerin güvenliğinin sağlanması fileyle çok zor değildir. Bundan dolayı tamamen güvenlik ve insan hayatını koruma amacıyla file kullanımı mutlaka yapılmalıdır. Bilecik kapama filesi, olası ve görünmez birçok farkı kaza sonrasında tamamen güvenlik sağlar. Örneğin farklı bir nedenden dolayı dengesini kaybeden ve merdiven boşluğundan düşen bir kişi, file olmaması durumunda ciddi şekilde yaralanabilir ya da hayatını kaybedebilir. Bunu engellemenin en kolay yolu ise filedir. Her türlü test ve denemeden geçmiş olan bu ürün, tamamen sorunsuz olan yapısıyla dikkat çeker. Bunun yanı sıra en ağır kişinin bile yere çakılmasını engellediği için son derece başarılıdır. Mukavemete karşı dayanıklılığı çok yüksektir. Estetik açıdan şıktır. Ayrıca dekorasyona göre değişik tasarımlar söz konusudur.

KORUMA FİLESİ MONTAJI NASIL YAPILIR 

Boşluk kapama filesi montajı hem dikkatli hem de standartlar uygun bir şekilde yapılmak zorundadır. Buna göre filenin gergin olması şarttır. Aynı zamanda sabitleneceği alanın yüksek dayanıklılık içermesi en temel kuralların başında gelir. Böylelikle olası düşmeler karşısında bir sorun ortaya çıkmaz. 

 

UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİK 

File ücretlendirmesi tek ve sabit bir fiyat üzerinden yapılmaz. Bunun nedeni ise boşlukların büyüklüğüdür. Burada en temel olarak alınan kriter budur. Bazı bina ve okullarda küçük, bir kısmında ise büyük boşlukların olması, filenin de ona göre tasarlanmasını mecbur kılarken, fiyatın da farklılaşmasına neden olur. Buna rağmen ücretlerimiz son derece uygundur.

Bilecik güvenlik filesi üretimini uzun yıllardan beri yapan firmamız, beklentilerin çok üzerinden bir kalite sunuyor. Özel malzemelerden yola çıkılarak üretilen fileler yıllara meydan okuyor. Sipariş vermeden önce kendinizin belirlemiş olduğu ölçülere göre bir ürün talep edebilirsiniz. Montajı çok basit olan file, aynı zamanda TS EN 1263/1 olarak bilinen standarda tam bir uygunluk göstermekte. Bu açıdan bakıldığı zaman büyük bir avantajın sahibi olabilirsiniz.

Bilecik balkon güvenlik filesi ve merdiven koruma ağı 

 

 

Paylaş