BOŞLUK KAPAMA AĞLARI

 

Apartmanların son derece geniş ve büyük olanlarının orta kısmında her daim bir boşluk vardır. Her ne kadar sarkmalara karşı önlem olarak parmaklıklar yerleştirilmiş olsa da, buna rağmen mevcut yapılar tehlike arz eder. Bu yüzden boşluk kapama filesi kullanımı zorunludur. Boyutu ne olursa olsun her türlü boşluğu örtebilecek kapasiteye sahip olan ürün, en etkili güvenlik önlemlerinin başında gelir.

 

Boşluk Kapama Filesi Nerelerde Kullanılır?

Güvenlik filesi, en geniş kullanım alanına sahip olan ürünlerin başında gelir. Mimari yapıların neredeyse tümünde, özellikle de çok büyük olanlarında merdivenlerin olduğu yerin üst kısmı her daim boştur. Birçok apartman bu özelliğiyle dikkat çeker. Olası kazaların engellenmesi için ilgili yerlerin fileyle kapatılması şarttır. Mevcut durum aynı zamanda devlet kurumlarında da geçerlidir. Özellikle eğitim yuvası okullarda öğrencilerin güvenliğinin sağlanması fileyle çok zor değildir. Bundan dolayı tamamen güvenlik ve insan hayatını koruma amacıyla file kullanımı mutlaka yapılmalıdır.

 

 

Boşluk Kapama Filesinin İşlevi Nedir?

 

Boşluk kapama filesi, olası ve görünmez birçok farkı kaza sonrasında tamamen güvenlik sağlar. Örneğin farklı bir nedenden dolayı dengesini kaybeden ve merdiven boşluğundan düşen bir kişi, file olmaması durumunda ciddi şekilde yaralanabilir ya da hayatını kaybedebilir. Bunu engellemenin en kolay yolu ise filedir. Her türlü test ve denemeden geçmiş olan bu ürün, tamamen sorunsuz olan yapısıyla dikkat çeker. Bunun yanı sıra en ağır kişinin bile yere çakılmasını engellediği için son derece başarılıdır. Mukavemete karşı dayanıklılığı çok yüksektir. Estetik açıdan şıktır. Ayrıca dekorasyona göre değişik tasarımlar söz konusudur.

 

 

Boşluk Kapama Filesi Montajı Nasıl Yapılır?

 

Boşluk kapama filesi montajı hem dikkatli hem de standartlar uygun bir şekilde yapılmak zorundadır. Buna göre filenin gergin olması şarttır. Aynı zamanda sabitleneceği alanın yüksek dayanıklılık içermesi en temel kuralların başında gelir. Böylelikle olası düşmeler karşısında bir sorun ortaya çıkmaz. 

 

 

 

FİLE İMALATI

Güvenlik ağı ve boşluluk kapama filesi ücretlendirmesi tek ve sabit bir fiyat üzerinden yapılmaz. Bunun nedeni ise boşlukların büyüklüğüdür. Burada en temel olarak alınan kriter budur. Bazı bina ve okullarda küçük, bir kısmında ise büyük boşlukların olması, filenin de ona göre tasarlanmasını mecbur kılarken, fiyatın da farklılaşmasına neden olur. Buna rağmen ücretlerimiz son derece uygundur.

 

GALERİ BOŞLUĞU FİLE KAPAMA

 

Boşluk kapama filesi üretimini uzun yıllardan beri yapan firmamız, beklentilerin çok üzerinden bir kalite sunuyor. Özel malzemelerden yola çıkılarak üretilen fileler yıllara meydan okuyor. Sipariş vermeden önce kendinizin belirlemiş olduğu ölçülere göre bir ürün talep edebilirsiniz. Montajı çok basit olan file, aynı zamanda TS EN 1263/1 olarak bilinen standarda tam bir uygunluk göstermekte. Bu açıdan bakıldığı zaman büyük bir avantajın sahibi olabilirsiniz.

KAYSERİ FİLE İMALATI
Kayseri file imalı yapan firmamız aynı zamanda montaj hizmetide vermektedir. Tüm illerde güvenlik filesi satış ve montaj hizmeti vermekteyiz
File güvenlik sistemleri Kayseri

Paylaş