SAHA FİLESİ

Futbol maçları yapılması için tasarlanmış olan halı sahalar, son derece özel platformlardır. Karşılaşma esnasında topun yukarı çıkmasının ardından bunu saha dışına gitmesi belli sorunları beraberinde getirir. Çünkü oyuna katılım gösterenlerden birisinin mutlaka gidip topu olması gerekmekte. Fakat halısaha tavan filesi sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkar. 

 

Halısaha Tavan Filesi Kullanımı

 

Kayseri halısaha filesi, maç yapmak için bir araya gelen insanları aslında çok büyük bir dertten kurtaran özel bir üründür. Çünkü halısahaların tümü özel şekilde tasarlanmıştır. Bunların hem yan hem arka hem de üst kısmının kapalı olması lazım. Özellikle tavan alanı son derece büyük bir öneme sahiptir. Çekilen şut, eğer bu kısımda herhangi bir file söz konusu değilse, iyice uzaklaşacaktır. Ardından da topu geri getirme sorunu gündeme gelecektir. İşte tüm bunları halısaha tavan filesi başarılı bir biçimde engeller.

 

Halısaha Tavan Filesi Özellikleri

 

Kayseri tavan filesi bir kısmı açık bir bölümü ise kapalı tesis içerisinde yer alır. Tavan bölümünde yer alacak filenin, bu durumlar göz önünde bulundurularak tasarlanması şarttır. Polyamid malzemenin kullanılması büyük bir avantajdır. Çünkü bu materyal her türlü darbe ve çok sert şuta karşı dayanıklılık gösterir. Ayrıca halısaha tavan filesi tüm iklim durumlarında bile uzun süre tercih edilebilir. Yağmur, kar ve benzeri şartlara karşı dirençlidir. Yüksek mukavemete karşı etkilidir. Rengi ise beyazdır. Filenin göz aralıkları sabittir. Yani bir futbol topunun hiçbir şekilde geçemeyeceği ebatlara sahiptir. Böylelikle beklentileri tam olarak karşılar.

 

Halısaha Filesi Montajı

 

Halısaha filesi montajı, müşterilerimizin tek başlarına yapabilecekleri bir şey değildir. Bundan dolayı mutlaka bizden profesyonel yardım almaları gerekir. Uzman olan ekibimiz halısahanın tavan kısmına çıkarak, örülmüş ve özel olarak hazırlanmış fileyi geçirerek süreci tamamlar. Böylelikle topun, alanın üst kısmından dışarıya çıkması engellenmiş olur.

 

HALISAHA FİLESİ STANDARTLARI

 

Saha filesi top geçmeyecek şekilde örülmelidir. Oyun alanına göre file tercihi yapılmaktadır. Futbol sahaları için 10 cm , 12 cm ve 15 cm gibi file göz aralıkları kullanılmaktadır. Tavan filesi 66 numara ve 72 numara file tercih edilmektedir.

Standartlara Uygun 

 

TS EN 1263/1 standartlarını baz alarak gerçekleştirmiş olduğumuz üretimi çok uzun yıllardan beri yapmaktayız. Uzman güvenlik fileleri adıyla piyasaya çıktığımız ilk günden itibaren her daim kaliteyi göz önünde bulunduruyoruz. Bunun için polyamid malzemenin dışına çıkmadan file üretimini gerçekleştirmekteyiz. Özel ölçülere göre sipariş almaktayız. Bunun karşılığında en kısa süre içerisinde saha filesi uretimi tarafımızdan hazırlanmış olacaktır. Montaj işlemlerinde uzman personelimiz tam bir destek sağlar ve süreci tamamlar.

VOLEYBOL FİLESİ
KALE FİLESİ
KAYSERİ SAHA FİLELERİ 
 
KAYSERİ SAHA FİLESİ
Saha filesi, topun oyun alanı içerisinde kalması ve saha dışına çıkmaması için kullanılan bir ağ çeşididir. Düğümlü olarak üretilir ve çok sağlamdır.
 
POLYAMİD SAHA FİLESİ ÖZELLİKLERİ
 
Halı saha filesi genellikle el örgüsü tercih edilmektedir. Bunu yanı sıra makina örgüsü saha filesi üretilmektedir.
66 numara saha filesi
 

Paylaş