KAYSERİ BALKON FİLESİ

Balkon Koruma fileleri özellikle yüksek binalarda güvenliği en üst seviyeye taşır.

Balkon koruma fileleri çocukların balkondan sarkmalarını veya balkon parmaklıkları arasından geçmesini engeller dolayısıyla düşme riskleri sıfıra inmiş olur.

Ayrıca balkondan aşağı çeşitli nesnelerin atılmalarını veya dışardan içeri gelebilecek yabancı maddeleri engeller.

Filelerimiz yüksek mukavemetli olarak imal edilmiştir.

Güneş ışınlarına, deniz suyuna ve dış hava şartlarına dayanıklı ve uzun ömürlü ipten imal edilmiştir.

Düğümlü ve düğümsüz örgü sistemi kullanılarak imal edilebilmektedir.

Düğümsüz örgü sistemi kullanıcıların sürtünmesi ile oluşan yaralanmaları engellemektedir.

Koruma filesinin yükünü çeken halat filenin etrafına örgü ile monte edilmektedir.

İstediğiniz ölçülerde ve estetiğe uygun olarak üretilebilmektedir.

BALKON FİLESİ NASIL YAPILIR?

Balkon filesi kayseri bölgesinde montaj konusunda müşterilerimize her daim yardımcı olmaktayız. Balkon filesini kendi takmak isteyen müşterilerimize de sadece file ve bağlantı ekipmanları satarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fakat file montajında dikkat edilmesi gereken hususlar var. Öncelikle beton veya demir parmaklık gibi sağlam noktalardan fileyi çelik dübel veya bağlama ipleri kullanarak montaj yapılmaktadır.

BALKON FİLESİNİN ÖNEMİ

Çocuk güvenlik filesi birçok alanda kullanıldığı gibi balkonlarda da kullanılmaktadır. Sadece çocuklarımızı komumak için değil aynı zamanda evcil hayvanlarımızın yüksekten düşmelerini engellemek içinde çok büyük bir öneme sahiptir. Fakat file çeşitlerini ve göz aralıjlarına dikkat edilmesi gerekir. Balkon filesi genellikle göz aralıkları daha sık olan file çeşitleri kullanılmaktadır. Çünkü küçük çocukların aşağı oyuncak tarzı küçük parçaların atılmasına file engel olur.

ÇOCUK GÜVENLİK FİLESİ 

Çocukların merdiven ve balkon korkuluklarının aralarından düşmelerini engellemek için yapılan uygulamadır.

Balkonlar çok katlı binalarda da olsak bize ait mini bir bahçe görevini görmektedir. Açık hava da oturmak istediğimizde, çocuklarımızın mini oyun alanlarına ihtiyaç duyduklarında ve ya sevimli hayvan dostlarımız için en sık kullandığımız evimizi dışarıyla birbirine bağlayan yerdir. Peki, balkonlarımız ne kadar güvenli? Hava akışını kesmeden(cam balkon vs. dışında) güvenliği nasıl sağlayabiliriz? İşte tam bu sırada Balkon güvenlik ağı devreye giriyor. Balkon güvenlik ağı Hava akışını kesmeden balkonda güvenlik önlemi almanızı sağlar.

Balkon güvenlik filesi balkon tavanından balkon korkuluklarının bitim alanına kadar demir kancalar ile sabitlenerek kullanılır. Delikli yapısından dolayı hava akışını kesmeden hem sevimli dostlarımızın hem de çocuklarımızın güvenliğini sağlarız. Gönül rahatlığı ile çocuklarımızı tek başına oyun alanında özgürce hareket etmesine olanak tanır. Ayrıca balkon filesi boşluklu dizayn edilen korkuluklarda ya da korkulukların başlangıcına kadar bulunan alanlarda da uygulanabilmektedir. Firma olarak istediğiniz ölçülerde filelerimiz size özel olarak hazırlanır. Balkon koruma filesi sağlam ipliklerden üretilir. Bu ipliklerin tercih edilmesinin en büyük nedeni dayanıklı ve esnek olmasıdır. Aynı zamanda bu iplikler nem tutmama özelliği olduğu için yağmurdan ıslanma olsa dahi su tutmaz bu da uzun ömürlü kullanım olanağını arttırır. Balkon filesi fiyatları için web sitemizden ve ya canlı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

BALKON FİLESİ KAÇ KG TAŞIR

Balkon filesi imalatı ve montajı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus sağlamlıktır. Üretim aşamasında filenin hatasız olması ve montaj esnasında kullanılan dubellerin en az 8 x65  çelik kullanılması gerekir. File etrafinda en az 8 mm urgan olması lazım. Çocuklar için yapılan balkon filesi doğru ve sağlam yapılırsa en az 300 kg taşımaktadir. 

Balkonlar için güvenlik önlemi almak çocuklar için oldukça ciddi bir tedbirdir.

Paylaş