MERDİVEN GÜVENLİK FİLESİ

Apartmanlarda, eğitim kurumlarında ve daha birçok alanda merdivenlerin yanlış kullanılması, çeşitli yaralanmalara hatta ölümlere yol açabilmektedir. Merdiven boşlukları her zaman, okullarda tehlike yaratabilecek özelliğe sahiptir.

Tehlike arz eden bu durum merdiven filesi güvenlik ağı ile yok edilebilmektedir. Merdiven boşlukları özellikle okul ve kreşlerde, anaokullarında, çocukların bir yığın halinde inip çıktığı merdivenleri tehlikeli hale getirmektedir. Bu yüzden merdiven filesi sistemleri, güvenlik açısından ideal sistemlerdir.

Merdiven Boşlukları Nasıl Kapatılır?

Merdiven filesi, yüksek katlı binalarda, okullarda, kurum ve kuruluşlarda tehlike yaratan yerlerdir. Çocukların düşmesi ya da yetişkin birinin dalgınlıkla düşmesi içten bile değildir.

Kayseri ve çevre illerine kaliteli ve profesyonel hizmet veren Kayseri merdiven filesi satış ve montajını yapan firmamız, merdiven boşluklarını kapatma konusunda sizlere her zaman ekonomik fiyatlı ve kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Çatıdan tabana kadar tüm merdiven tırabzanlarına can halka ile gerdirme işlemi yapılır ve uygun dikdörtgen, dikdörtgen prizma ya da merdiven şekline göre uygun file üretimi yapılarak, merdiven boşlukları kapatılır.

Merdiven Filesi Montajı Yapılırken

Kayseri merdiven filesi montajı yapan firmamız, montaj sırasında birçok noktaya dikkat etmektedir. Montaj öncesinde merdivenin şeklinin değerlendirilmesi ve en uygun file düzeneğinin belirlenmesi gerekir.

  • Çocukların file üzerine çıkıp yaralanmamaları için, merdiven boşluklarının orta kısımlarında yatay yapılan montaj sırasında sağ ve sol kısımlar açıkta bırakılmamalıdır.
  • Merdivenlere ağ montajı yapılması sırasında, kenar can halatı muhakkak kullanılmalıdır.
  • Ağ montajında yeterli gerilimin sağlanması ve merdiven korkuluğuna halatların bağlanması titizlikle yapılmalıdır.

Merdiven Güvenlik Filesi Özellikleri

Okullarda, apartmanlarda, işyerlerinde bulunan merdiven boşlukları, tehlike bölgelerindendir. Bu tehlike yaratan bölgelerin koruma altına alınması için merdiven filesi ürünlerinin montajı yapan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Merdiven boşluklarından düşmemek ve güvenliği sağlamak için, merdiven güvenlik filesi ağı önem kazanmaktadır. Merdiven güvenlik fileleri, ihtiyaca göre özel olarak üretilir. 12 mm, 40 mm ya da 100 mm göz aralığına sahip ürünlerdir. Bu ölçüler, ihtiyaca göre daha artabilir ya da daha düşürülebilir.3 güvenlik fileleri, 6mm ip kalınlığına 100mm göz aralığına sahiptir. Dikey merdiven güvenlik fileleri, tünel sistem uygulanarak yapılır ve ihtiyaca göre 40-50 mm göz aralığı ve 3-6mm ip aralığına sahiptir. Özellikle anaokulu ve kreşlerde ise 4 cm’lik göz aralığı uygundur.

Merdiven Filesi Avantajları Nelerdir?

Kayseri merdiven filesi ağı kullanılan ortamlarda birçok avantaj da elde edilmiş olur. Apartman, okul, kurum, dershane gibi yerlerde, toplu düşme ve yaralanma riski ortadan kalkar. İş güvenliği açısından can kaybı engellenmiş olur.

Merdiven güvenlik filesi ağları, aşınmalara, yırtılmaları ve hava şartlarına dayanıklı ürünlerdir. Esnemeye karşı direnç gösteren ürünler, uzun yıllar kullanıma uygun sistemlerdir.

Güvenlik Filesi Ağları Kullanım Alanları

Kayseri merdiven filesi güvenlik ağları sadece merdiven boşlukları için kullanılmaz. Bunun yanında balkonlarda, teraslarda, havaalanı ve tarlalarda, halı sahalarda, futbol sahalarında, pencerelerde, inşaat alanlarında, havuzlarda, depo ve antrepolarda kullanılmaktadır.

Merdiven Güvenlik Ağları Dekoratiftir

Merdiven güvenlik ağları, uygulandığı yerlerde güvenliğin sağlandığı sistemlerdir. Yüksek binalarda, özellikle eğitim kurumlarında çocukların düşmemesi, düşme sonucu ölüm ya da yaralanmanın meydana gelmemesi için kullanılan güvenlik sistemleridir.

Merdiven güvenlik filelerinde göz aralıkları talebe ya da ihtiyacı göre değişkenlik gösterir. Polymid hammaddeden üretilen fileler, estetik olarak da bulunduğu yere dekorasyon açısından şıklık katmaktadır.

Aşınmalara, yırtılmalara, hava şartlarına dayanıklı olan ürünler, esneme yapmadığı için, uzun yıllar kullanıma uygundur. TS EN 1263/1 standartlarına uygun olarak üretilen güvenlik fileleri hem sizin hem de çocuklarınızın güvenliği için, ideal ürünlerdir.

Merdiven Güvenlik Filesi Fiyat Aralığı Ne Kadardır?

Güvenlik fileleri, hayatın her alanında kullanılabilen özel sistemlerdir. İhtiyaca ve talebe göre değişkenlik gösteren güvenlik fileleri, evlerde, apartmanlarda, yüksek binalarda, havuz kenarlarında, sahil kenarında, spor alanlarında, parklarda, inşaat alanlarında kullanılabilir.

Merdiven güvenlik filesi sistemleri farklı fiyat aralığına sahiptir. Merdivenin yapısı, ne kadar malzeme kullanılacağı, halat, halka, çelik tel, klemens gibi montaj malzemelerinin ne kadar kullanılacağı, sistemin montajı için, fiyat aralığını etkileyen unsurlar arasında yerini almaktadır.

Kaliteli ve profesyonel ekibiyle hizmet vererek, müşterilerinin memnuniyetini kazanan Uzman Güvenlik Filesi firmamız, Kayseri merdiven filesi sistemini kurarken, en ekonomik fiyatları sunmaktadır. Konusunda uzman ekibimiz ile iletişime geçerek, güvenlik filesi sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş