Merdiven boşlukları, insan hayatını tehlikeye sokan yerlerdir. Buralarda can güvenliğinin sağlanması gerekir. Merdiven boşluklarının kapatılmaması, birçok kazaya neden olurken, bu kazalar ölümle ya da yaralanmayla da sonuçlanabilmektedir.

Merdiven boşluklarının ve korkulukların güvenliğinin sağlanması için merdiven filesi sistemlerinden yararlanılmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan merdiven filesi sistemleri hem sizin hem de çocuklarınızın can güvenliğini koruyan sistemlerdir.

Merdiven Filesi Montajı Yaparken

Firmamızın uzman ve konusunda deneyimli ekibi, Kırşehir merdiven filesi montajı yaparken, ilk olarak merdiven resimlerinden yola çıkarak bir kroki hazırlamaktadır. Bu kroki üzerinden en uygun güvenlik filesi ürünü ve kullanılacak aparatları belirler.

Çatı katından zemine kadar, merdiven yanakları 50cm’lik aralıklar hesaplandıktan sonra, halka başlı çelik dübelleri yerine takan ekibimiz, güvenlik filesini çatıdan zemine kadar sarkıtarak montajı gerçekleştirir.

Okul Merdiven Güvenlik Filesi

Okullar için özel üretilen merdiven filesi güvenlik ağları, özellikle kreş ve anaokullarında sıklıkla kullanılması gereken sistemlerdir. Çocukların düşüp yaralanmaması ya da ölümlü kazaların meydana gelmemesi için, okul merdiven filesi sistemlerine gereksinim duyulmaktadır.

Polymid hammaddesinden üretilen ve ihtiyaca göre 12mm, 40 mm ve 100 mm göz aralığına sahip olan okul merdiven fileleri, istenilen ölçülerde özel olarak da üretilmektedir. Kreş ve anaokullarında ise 4 cm’lik göz aralığı uygun görülmektedir.

Binalarda Merdiven Güvenlik Filesi

Merdiven boşluklarının tehlikesi sadece okullarda değil bina içi boşluklarında da tehlikelidir. Okul merdiven güvenlik filesinin yanında bina içi boşluk ve yangın merdivenlerinin güvenlik file ağı ile donatılması, insanların can güvenliği açısından önemlidir.

Hammaddesi polymid olan Kırşehir merdiven filesi ürünlerini Kırşehir ve çevre illerine kuran firmamız, bina içi merdiven güvenliğini sağlamaktadır. Hastane ve okullarda, işyerlerinde merdiven boşluklarının güvenli şekilde kapatılması için güvenlik file ürünlerimizi tercih edenler, yıllarca kullanım garantisinin yanında, uygun kurulum ve montaj fiyatlarından da yararlanmaktadır.

Merdiven Filesi Montajı Özellikleri

Yüksek katlı binalarda, hastane ve okullarda, anaokulu ve kreşlerde merdiven boşlukları, hayati tehlikesi olan alanlardır. Özellikle okullarda çocukların mola saatlerinde, hızlı şekilde merdivenlerden inip çıkması, çocukların her an merdiven boşluklarından düşüp yaralanmalarına hatta ölümlerine bile sebep olabilmektedir.

Kırşehir ve çevresinde kaliteli hizmetleriyle tanınan firmamız, Kırşehir merdiven filesi montajında, merdiven yapısının özelliklerine uygun file ağını kurarak, güvenliği sağlamaktadır.

Merdiven boşluklarından düşmeyi önlemek ve insanların rahat ve güvenli şekilde merdivenleri kullanmalarını sağlamak için, ihtiyaca göre yatay ve dikey olarak merdiven güvenlik filesi ağı kurulmaktadır.

Dikey sistemler tavandan tabana tünel sistemleri şeklindedir. 40-50 mm göz aralığına ve 3-6 mm ip kalınlığına sahiptir. Yatay merdiven fileleri ise 100 mm göz aralığı ile 6 mm ip kalınlığına sahip ürünlerdir.

Merdiven Güvenlik Ağlarının Önemi

Kırşehir merdiven filesi, Kırşehir ve çevresine hizmet veren firmamız tarafından, kurulumu ve montajı yapılan ürünlerdir. Merdiven güvenlik ağları, hayatımızın her alanında büyük bir öneme sahiptir.

Özellikle okullarda, çocukların can güvenliği için gerekli olan merdiven güvenlik ağları, farklı ebatlarda üretilebilmektedir. Genellikle 3mm, 4mm, 5mm ve 6mm’lik ip ağırlığına sahip olan ürünler, 40mm, 50mm ve 100mm gibi göz aralığına sahip olabilmektedir.

TS EN 1263/1 standartlarına uygun olarak üretilen güvenlik filesi ürünlerimiz, aşınmaya ve yırtılmaya, hava şartlarına ve esnemeye karşı direnç gösteren, uzun ömürlü ürünlerdir.

Güvenlik Filesi Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Kırşehir ve çevresinde bulunan tüm bina, okul, işyeri ve benzeri yerlere hizmet veren firmamız, Kırşehir merdiven filesi ürünlerini, istenilen her türlü binanın merdiven boşluklarına, kurulum ve montajını yapmaktadır.

  • Merdiven filesi
  • Okul filesi
  • Kuş filesi
  • Pencere filesi
  • Balkon filesi
  • Güvenlik filesi
  • Raf koruma filesi
  • Boşluk kapama filesi
  • İnşaat güvenlik ağı

Firmamız sayılan tüm bu bölgelere, konusunda uzman ve deneyim sahibi ekibiyle hizmet vermekte ve 1236/1 standartlarına uygun güvenlik filesi ürünleriyle, müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

Uzman Güvenlik Sistemleri

Uzman Güvenlik Filesi firmamız, Kırşehir merdiven filesi ve daha birçok alanda güvenlik filesi ürünleriyle hizmet vermektedir. Kaliteli ve profesyonel hizmetleriyle tanınan firmamızın ekibi; güleryüzlü hizmetin yanında, uygun fiyatları ile de ilgi çekmektedir. Firmamız, Kırşehir ve çevre illere, kaliteli hizmetlerini sunmaktadır.

Hizmet kalitesini sadece ülkemizde değil dünya standartlarına uygun olarak gerçekleştiren firmamız, teknolojinin de sunduğu olanaklar sayesinde, can güvenliği konusunda, profesyonel hizmetler sunmaktadır.

 

Paylaş