Niğde Görme Engelli Yolu 

 

Görme engelli vatandaşlarımızı topluma kazandıran ve iç ya da dış mekanlarda tehlikelerden korunmalarına yardımcı olan engelli yolları, uyarıcı hissedilebilir yüzey ve eliptik yüzey olarak dizayn edilmiştir. Niğde görme engelli yolu, okul merdiven ve koridorlarına, kaldırım rampa önlerine ve kaldırım hattı gibi normal yürüme seyri olan bölgelere de monte edilmektedir. 

 

Niğde Hissedilebilir Yüzey 

 

Günlük yaşamda rahat hareket ve tehlikelerden korunmaları maksadıyla tasarlanmış olan hissedilebilir yüzey, yürünen istikametin kılavuzluğunu yapacağı gibi olası tehlikelerde de uyarıcı bir etki üzerine dizayn edilmiştir. Niğde görme engelli yolu hissedilebilir yüzeyler, ayak ve baston gibi görme engellilerin hissedebileceği hassas bir yüzeye sahip olup, konforlu bir ulaşım sağlamaktadır. 

 

  • Kabartma desen ile hissedilebilir yüzey elde edilir. 
  • Kılavuzluk ederek, istikamet ve olası tehlikeleri gösterir. 
  • Uyarıcı yüzey, seviye farklılıkları ya da yol kenarlarında kullanılmaktadır. 
  • Kaldırım rampa önleri, hemzemin yaya geçitlerinde ayrı bir istikamet oluşturularak monte edilir. 
  • Zor hava koşullarına, dış ve iç mekanlara uyumlu maddelerden elde edilmektedir.  

Niğde Hissedilebilir Zemin

 

Hassas bir şekilde hissedilebilir dizayna sahip olan Niğde görme engelli yolu, okul ve dış mekan kaldırımlarına monte edilerek, görme engellilerin rahat ve konforlu ulaşımlarını sağlamaktadır. Kılavuz iz ve uyarıcı yüzeyle hem ayakkabı hem de bastonla kolay bir şekilde hissedilebilir şekilde üretilmektedir. Kullanılan kabartma özelliğiyle, görme engeli olanların hissetmesini ve renkli yapısıyla görebilen vatandaşların engelli yolunun önünü kapatmaması ve tıkamaması için özel olarak üretilmektedir. Hissedilebilir zemin eliptik yüzey ve paralel dizilimli uyarıcı düzey şeklinde de kullanıldığı gibi kılavuz iz yönünden hassas bir yapıya sahiptir. 

 

Niğde Uyarıcı Yüzey 

 

Dikkat ve tehlike uyarısı yapan uyarıcı yüzey, hemzemin kaldırım kenarlarında, istasyon platformlarında ve merdiven rampalarında kullanılmaktadır. Asansör kapı eşikleri, yürüyen bantlar ve ani düzey değişimlerinde ihtiyaç duyulan uyarıcı yüzey, görme engelli vatandaşların topluma kazandırılması ve tehlikelerden korunması için son derece önemli kılavuzlar arasında yer almaktadır. Bantlı ve bantsız olarak monte edilebilen uyarıcı yüzey, lastik yapısıyla zemine kolay bir şekilde uygulanabilen, dayanıklı bir malzemedir. 

İç ve dış mekanda uyarıcı olarak kullanılması için tasarlanmış olan Niğde görme engelli yolu, UV katkısı sayesinde güneş ışığına ve kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Aynı zamanda kayma etkisi yapmaz. 

 

Görme Engelli Takip Yüzeyi 

 

Yol ve istikamet açısından görme engelli takip yüzeyi, bantlı ve bantsız olarak bütün zemin yapılarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Mermer, granit ve beton zemine kolayca monte edilebilen takip yüzeyi, çoklu yaşam alanlarında ve dış mekanlarda istikametin kafa karıştırıcı olmayacak şekilde belirlenmesini aynı zamanda uyarıcı levhaların da uyarı yüzeyiyle hissedilmesini sağlamaktadır. Takip yüzeyi, kaymaz ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uzun yıllar iç ve dış mekana uyumlu şekilde kullanılabilmektedir. 

 

Paylaş