SAKARYA GÜVENLİK FİLESİ 

Güvenlik Filesi, yüksekten düşmede ölümlü iş kazalarını azaltmak amacıyla kullanılan bir sistemdir. Güvenlik Filesi dış cephede çalışmakta olan insanların emniyet ve güvenliğini maksimum seviyede korunmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kurulumu ve montajı kolay en ekonomik fileli sistemdir.

Sakarya Güvenlik filesi; yüksek binalarda, balkon veya merdiven kenarlarında iş güvenliği amacıyla önlem olarak çekilmiş, çelik, boru, polyester, naylon, halat ve iplerle örülür. Amacı güvenliği mümkün olduğunca yükseltmek ve işçinin hayatını riske atmamaktır.

Üstelik yapıdan aşağıya malzeme düşmesini de önler. Güvenlik filesi yüksek güvenlikli, UV ışığı etkili ve el örgüsüdür. Bu sebeple yıpranma, zedelenme, ıslanma veya güneşin etkilerine karşı dayanıklıdır.

SAGLAM VE UZUN ÖMÜRLÜ

İş kazalarının tümü istatiksel bir şekilde incelendiğinde, işçi ölümlerinin çok büyük bir kısmının yüksekten düşme sonucu olduğu görülmektedir. Bu konuda işçileri korumak ve onların çalışma ortamlarına güvenli bölge inşa etmek işverenin yükümlülüğüdür.

Yapı İnşaatları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin belirttiği şartlara göre, belirli bir seviyeden düşme sonucu meydana gelebilecek yaralanma oluşabileceği yerlerde iş görme durumu, yüksekte çalışma olarak tanımlanır.

 

NEDEN GÜVENLİK FİLESİ?

Sakarya güvenlik filesi belli kullanım yerleri vardır. Bu kullanım yerlerine göre imalatı yapılır ve tesliminde kurulur. Bu sayede işçi gökdelenin üstünde bile aşağıya belli etmeden çalışabilir.

 

GÜVENLİK FİLESİ NERELERDE KULLANILIR?

Kalıp ve demir,

Merdiven, basamak,

Dış cephe,

İskele ve cephe inşaatı,

Çatı tamiri ve üretimi aşaması,

Köprü, tünel kazı gibi işlerde kullanılması gereken bir uygulamadır.

Yapı İnşaatlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği

İnşaat sahasında yapılacak olan işte güvenlik filesi kullanılması gerekmekteyse önem arz eden üç adet unsur bulunur.

Güvenlik filesi teslim edilmeden, iyice kontrol edilmeli ve standartlara uygunluğu ölçülmelidir. File, standartların altında olmamalıdır. Güvenlik filesinin standartların altında olması demek, olası bir iş kazasında filenin işçiyi tutmaması ve çok yüksekten düşerek can kaybetmesine sebep olması demektir.

Sakarya güvenlik filesi teslim edildiğinde, kurulum şartlarına uygun kurulmuş olması gerekmektedir. Bir parçanın bile eksik kalması feci sonuçlara sebep olabilir. Kurulumun nasıl yapılması gerektiği, teslimat aşamasında anlatılmaktadır.Güvenlik filesinin kontrolünden ve kuruluşundan sonra en önemli husus, iş bittikten sonra saklanması ve depolanmasına ilişkin noktalardır. File, her ne kadar belli bir yere kadar darbeye, ısıya, sıvıya, soğuğa karşı dayanıklı olsa da iş bittikten sonra iyi muhafaza edilmesi gerekmektedir. Fileler ateşe, bulunduğu ortama bağlı neme veya rutubete karşı dayanıklı olmayabilir. Bu sebeple, korunması ve saklanması gerekmektedir.

Güvenlik filesi, işçiyi düşmenin etkisinden koruyacak ve ölümünü engelleyecek olarak işlenmiştir ancak tek yararı bu değildir. Aynı zamanda bina yapım aşamasında yerinden çıkabilecek veya yukardan düşebilecek malzemelerin olası ölümlere yol açması da önlenmiştir.

GÜVENLİK FİLESİ FİYATLARI 

Güvenlik filesi sakarya, yere mesafesi olan ve düşmeyle olası yaralanmalara yol açabilecek yükseklikte çalışan işçiler için temin edilen önlemdir.Güvenlik filesi işverene pahalıya mal olmaz, işçiyi hatta halkı bile olası kazalardan korur. Maliyeti uygun ve montajı hızlıdır. 

Tercih edilmesindeki en büyük etken Ekonomik bir üründür olmasıdır. 

FİLE MONTAJI NASIL YAPILIR? 

Kullanımı kolaydır ayrıca herhangi bir kısmına zarar geldiği veya parçası düşmesi halinde süreci durdurmaz. Bölge tamiri sağlanana kadar o kısım kullanılmamak koşuluyla iş devam edebilir.

Başka uygulamalar gibi işçinin çalışma alanını kısıtlamaz ve rahat bir ortam sağlar. Bu sayede işçinin verimi artar ve iş hızlanır.

İşçinin kendini güvenli hissetmesini sağlar, çevresine ve kendisine gelebilecek zararlardan korur.

Doğru kurulmuş güvenlik filesi, işçinin başına kötü bir şey gelmesini engeller.

Maliyeti uygun ve kurulumu basittir.

Yapı inşaatları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğince, güvenlik filesinde kullanılan malzemelerin, kurulum yöntemlerinin ve bağlantı koşullarının Türk Standartları Enstitüsü 1263-1 ve 1263-2 standartlarına bağlı olması gerekmektedir. Uygulama yüksek çalışma koşullarında zorunlu kılınmıştır.

Güvenlik ağı montajı esnasında, projeye bağlı profil boruları kullanılan malzemelerdendir. Boruların, güvenlik filelerinde bir alt kata gelecek biçimde çelik ve gömlekli dübellerle montajı sağlanır.

Filelerin etrafı polyester ve naylondan oluşan halatlarla çevrilir. Oluşabilecek her türlü kaza ve yaralanma riskini ortadan kaldırır. Bu sebeple güvenlik filesi olabilecek en korunaklı ve güvenli biçiminde olmalıdır. Güvenlik filesi işçiyi tam anlamıyla korumalıdır.

Naylon ve polyamid iplerle, 10x10 kare bicinde boşluklarla imal edilir. Fileler, boruların olduğu bir üst kat cephesinden sarkarak borulara, montajı sağlanır. Boruların ayaklara oturması gerekmektedir. Fileler gerilerek ipe sağlamlık sağlar. Sonrasında ayak kısmı çelik miller sıkılarak montaj sonlanır.

 

SAKARYA KUŞ FİLESİ 

Kuş filesi birçok farklı mekanda ve kurumda kullanılan özel bir ürün olarak dikkat çekmiyor. Bunun iki değişik amaca hizmet ettiğini hemen ifade etmek lazım. Bunlardan birisi kuşların girmesinin, belli faaliyetler açısından tehlike arz ettiği alanlardır. Aynı zamanda file, kuşların zarar görmesini engellemek için de tercih edilebilir. Bundan dolayı işlevsel ve her türlü amaca uygun olan bir ürün şeklinde karşımıza çıkıyor.

KUŞ ENGELLEME FİLESİ KULLANIM ALANLARI

Kuş filesi kullanımı çerçevesinde hem evler hem de resmi devlet daireleri karşımıza çıkıyor.

Özellikle uçakların motorlarına girmeleri ve farklı kazalara neden olmalarından dolayı hava alanlarında kullanımı bir zorunluluk haline gelmiş durumda.

Aynı zamanda yine kuşların zarar verebileceği özelliklere sahip özel tarım alanlarını bu file sayesinde tam bir korunma altına almak mümkün.

Özel bahçeler ve teraslar da bu sınıfta değerlendirilir.

Ayrıca evlerin balkonlarına kuşların girmemesi ve pislememesi için de tercih edilebilir.

Kaliteli malzemeden yapılmış olan file, ilgili alana bağlanır ve bu şekilde kullanılır.

EVCİL HAYVANLARINIZ İÇİNDE KULLANABİLİRSİNİZ. 

Sakarya Kuş filesi aynı zamanda kuşların korunması için de kullanılabilir. Özellikle kuş besleyen kişiler, onların daha rahat hareket edebilmesi ve de kuşların özel alanına hiç kimsenin girmemesi için bu ürünü tercih edebiliyorlar. Büyüklüğü ve boyutu değiştiğinden ihtiyaca göre sipariş alınarak, talep edilen ölçülerde üretilir. 

KUŞ ÖNLEME FİLESİNİN ÖZELLİKLERİ 

Kuş filesi, polyamid malzemeden üretilir. Piyasadaki en salam ve dayanıklı materyallerin başında gelir. Böylelikle çok uzun ömürlüdür. Filenin göz aralığı sabit değildir. Kuş türlerinin boyutuna göre belirlenir. Tercih edilen ve ekonomik olan 2*2 cm Kalınlık 1.5 mm olandır. Aynı şekilde boyut da değişebilmekte. Çok gergin olmaması büyük bir avantaj. Bunu istenildiği gibi ayarlama imkanı söz konusu. Bunun yanı sıra montajı basit. En küçük kuşun dahi geçemeyeceği şekilde üretiliyor. Aynı zamanda fileler, her türlü hava koşullarına karşı da dayanıklı. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. 

Kuş filesi fiyatları değişiyor. Özellikle boyuta göre farklı bir ücretlendirme söz konusu. File ile kaplanacak alan baz alınıyor. İster ölçüleri siz verin isterseniz biz bizzat gelerek gerekli hesaplamaları yapalım. Bunun ardından ortaya çıkan fiyatı size hemen söylüyoruz. Sunmuş olduğumuz hizmet oldukça kaliteli. Buna rağmen talep ettiğimiz fiyat çok fazla değil. Bu açıdan bakıldığından son derece ekonomik bir ücretlendirme var.

 

KALİTELİ VE UYGUN FİYAT

 Sakarya file olarak Müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak üretim yapıyoruz. Tüm filelerde uzun ömürlü olmasıyla dikkat çeken özel materyaller kullanılır. Böylelikle dayanıklılık arttırılır. Hem kaliteli hem de sağlamdır. Montaj işlemleri başarılı bir biçimde bizzat uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilir. TS EN 1263/1 standartlarına uygundur. Hemen sipariş verebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Paylaş