SİNOP GÜVENLİK FİLESİ 

Pek çok alanda kullanılan güvenlik fileleri, standartlara uygun. Özellikle de TS EN 1263/1 standartları temel alınmıştır. Bu şekilde hem file üretimine hem de montajına geçiliyor. Sinop güvenlik filesi firması ürünleri ile adından söz ettiriyor. Örnek verecek olursak;

 

  • Evlerde daha çok balkon ile pencere fileleri ön planda.
  • İnşaat alanlarında da sık sık güvenlik ağları temin ediliyor.
  • Çalışma yerlerinde raf korumaları da dikkat çekiyor.

 

Bunun gibi pek çok alana yönelik fileler üretiliyor. Üretimle sınırlı kalmayıp beraberinde montaja geçiyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere tüm bu işlemler standartlara uygun olarak gerçekleşir, kontroller dahilinde tamamlanır.

 

Sinop Güvenlik Filesi Nasıl Yapılıyor?

 

Sinop güvenlik filesi firması tarafından belli başlı aşamalara yer verilir. Örneğin ilk etapta tespite geçilir. Güvenlik ağının kurulacağı yerler tespit edilir. Bu durum özellikle de filelerin yapısını ve ebatlarını etkiler. Arkasından da;

 

-File Yapımı; Alana uygun olan hammaddeler tercih edilir. Bu yolla iplikler üzerinden file tasarımına geçilir. Gerek makinalar gerekse el işçiliği ile tasarımı tamamlanır. Ebatlara uygun olacak şekilde filelerin hazırlanması sağlanır.

 

-Montaj; Hazırlanan fileler bağlantı aparatları ile monte edilir. Örneğin kancalar, halatlar ve zincirler devreye girer. Yine uygulanacak olan alana göre aparatlar tercih edilir. Son olarak montajın arkasından kontroller gerçekleşir. Bu sayede filelerin güvenli ve sağlam oluşu test edilir.

 

Sinop Okul Fileleri Nelerdir?

 

Çocukların güvenliği için fileler ön plana çıkmıştır. Sinop Merdiven filesi okullarda, kreşlerde ve kolejlerde sık sık karşımıza çıkıyor. İsteğe göre merdivenlere, terasa ve de pencerelere uygulanabiliyor. Varsa boşlukların kapatılması için temin edilir. Bu aşamada;

 

  • Uygulanacak olan alanın ölçümüne geçilir.
  • 12, 40 ya da 100 mm göz aralıkları isteğe göre belirlenir.
  • Fileler tasarlanır ve alana montajı yapılır.

 

Böylece tehdit oluşturan alanların fileler ile güvenli hale gelmesi desteklenir. Olası kazaların önüne geçmek için fileler temin edilir. Üstelik polyamid iplikler sayesinde güvenlik ağlarının son derece dayanıklı hale gelmesi sağlanır.  

 

Sinop Kuşlara Özel Fileler

 

Sinop kuş filesi firması tarafından her türlü ihtiyaca yönelik fileler tasarlanır. Örneğin kuşlara özel olarak güvenlik ağlarına yer verilir. Farklı olarak uygulama alanları üzerinden tasarlanır. Yani kuşların girmesi ya da girmemesi gereken alanlara göre fileler hazırlanır.

 

Kuşların girmemesi gereken alanlar olarak teraslar, bahçeler ve havaalanları başı çekiyor. Kuşların çıkmaması için de doğal ortamlara yönelik fileler uygulanır. Örneğin kafeslerin çoğunda aralıklı fileler mevcut. Bu ihtiyaçlar dahilinde file yapımına geçilir ve montaj neticesinde talepler karşılanır.

 

Sinop İnşaat Güvenlik Ağları

 

Güvenlik ağlarının inşaat alanlarında da yaygın olarak kullanıldığı görülüyor. Gerek işçilerin gerekse inşaat yakında ki canlıların güvenliği için temin ediliyor. Sinop güvenlik filesi inşaat alanlarında can güvenliğini destekler. Şöyle ki;

 

  • Katlara uygulanan fileler sayesinde kazaların önüne geçilir.
  • Üst katlardan ağır malzemelerin aşağıya düşmesi engellenir.
  • Sağlığı tehdit eden çoğu durum bu sayede ortadan kalkar.

 

Koruma Ağları Nasıl Kullanılır?

 

Güvenlik filelerinin test edilmesi önem arz etmekte. Çalışma Sosyal Bakanlığı tarafından da bu duruma işaret edilmiştir. Başta standartlara uygun olan filelerin temin edilmesi gerekir. Hasar görmemiş olan ağların kullanımına yer verilmelidir.

 

Taşıma gücüne sahip olanlar yerlere konumlandırılması gerekir. Yani montaj için de standartlar göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece güvenlik ağı tüm hususlara uygun bir şekilde tasarlanır ve montajı tamamlanır.

 

Koruma Ağları Nasıl Montajlanır?

 

Filelerin yapısına bağlı olarak aparatlar tercih edilir. Örneğin bağlantı aparatları olarak polyester halatlar mevcut. Zincirler, kancalar ve buna benzer bağlantılar devreye girer. Montaj güçlü bir alan üzerinden gerçekleşir. Son olarak kuvvet testi yapılır ve işlem tamamlanır.

Sinop kedi güvenlik filesi 

Paylaş