Tokat Görme Engelli Yolu 

 

Hissedilebilir yüzey ve zemin görme engelli bireylerin şehir içi yaşantılarında rahat hareket etmelerini sağlayacak platformladır. Bu nedenle hissedilebilir düzeyleri oldukça kaliteli aynı zamanda dayanıklı malzemelerden üretilerek monte edilmelidir. Tokat görme engelli yolu, polimer kabartma yüzeyle tasarlanmış, iç ve dış mekana uygun şekilde kılavuz iz ve uyarıcı yüzey görevlerini yerine getirebilmiştir. 

 

Tokat Hissedilebilir Yüzey

 

Polimer kabartma ile yapılmış olan hissedilebilir yüzey, ayakkabı ve beyaz baston sayesinde kolay bir şekilde hissedilebilir aynı zamanda sade bir yapıyla kafa karışıklığı yaratmaz. Düz ve kavissiz yollarda kullanılan hissedilebilir yüzey, şerit halinde bantlı ve bantsız olarak mermer, beton ve granit türü yüzeylere monte edilebilmektedir. Görme engelli bireylerin rahat erişimini ve istikamet yönünü bulmasını sağlayacak olan Tokat hissedilebilir yüzey, şehir içi yaşantısında ve kamusal iç mekanlarda güvenli yolculuk edilmesini sağlamaktadır. Özellikle uyarıcı yüzeyle birlikte kullanılmakta olan hissedilebilir yüzeyler, paralel dizilimle uyarıcı, düz şerit halinde kılavuz iz yüzeyler olarak kullanılmakta, görme engelli bulunan bireyleri yönlendirmektedir. 

Tokat Hissedilebilir Zemin 

 

Hemzemin ve geçitlerde kullanılmakta olan Tokat hissedilebilir zemin, hissedilebilir zemin sayesinde kılavuz iz ve uyarıcı yüzey görevlerini yerine getirebilmektedir. Özellikle kaldırım rampa önlerinde ve istasyon önlerinde kullanılması son derece önemli olan hissedilebilir yüzey, istikametin doğru ve güvenilir bir şekilde kat edilmesi için profesyonel bir işçilik gerektirmektedir. 

Kamusal alanda ve şehir içi yaya yollarında kullanılmakta olan hissedilebilir yüzey, genellikle sar renklerde olup UV koruması sayesinde uzun yıllar renginden ve kalitesinden hiçbir şey kaybetmemektedir. Polimer yapı ve plastik çelik maddelerle üretilmiş olan engelli yolları, zorlu hava koşullarına dayanıklı aynı zamanda kaymaz zeminler olarak kullanımı gayet güvenilirdir. 

 

Tokat Uyarıcı Zemin 

 

Görme engelli bireylerin tehlikeli kaldırım iniş çıkışlarından ve yürüyen bant, merdiven gibi alanlardan önceden haberdar olmasını sağlayan uyarıcı zemin, kılavuz iz şeritlere göre dikkat çekici şekilde paralel bir kabartma desene sahiptir. Rampa önleri ve istasyon önlerinde kullanılmakta olan uyarıcı zeminler, görme engellileri düşme ve çarpa tehlikesine karşı korur, tehlikeli geçitlerin ön kısımlarına monte edilerek kullanılır. 

Uyarıcı eliptik yüzey, alt bantları bulunan ya da bantsız şekilde de monte edilebilen plastik ve çelik malzemelerin birleşiminden elde edilmektedir. Tokat uyarıcı zemin hissedilebilir uyarıcı zemin, vida ile monte edilerek uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sunan ürünler arasında yer almaktadır. 

 

Hissedilebilir Yüzey Özellikleri 

 

Ayakkabı ve beyaz bastonla hissedilebilir olması, görme engelli bireylerin zemini hissederek istikametlerini belirlemelerini sağlamaktadır. Polimer maddelerden yapılan hissedilir yüzey, şerit ve noktalar şekilde kılavuz iz ve uyarıcı yüzey olarak ikiye ayrılır. Yüksek alkali ve asitlere dayanıklı, aynı zamanda kaymaz özellikleri bulunan görme engelli yolu, iç ve dış mekanlara kolayca uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

TOKAT GÖRME ENGELLİ ÜRÜNLERİ 

Paylaş