Yozgat Görme Engelli Yolu 

 

Görme engelli bireylerin, doğru ve güvenli bir şekilde yönlenmelerini sağlayan görme engelli platformları, hissedilebilir yüzey ve uyarı yüzeyi olarak, iç ve dış mekanlara uyumlu şekilde monte edilmektedir. Plastik ve çelik paneller şeklinde yapılan Yozgat görme engelli yolu, zorlu hava koşullarına dayanıklı aynı zamanda UV ışınına karşı koruma özelliğine de sahiptir.

 

Yozgat Hissedilebilir Yüzey 

 

Hissedilebilir yüzey, görme engelli bireylerin ayakkabı teması ve beyaz baston temasıyla gidecekleri istikameti ve engelleri hissetmelerini sağlamaktadır. Paralel noktalar ve şeritler şeklinde tasarlanmış olan hissedilir yüzey, kılavuz iz ve uyarıcı yüzey olarak ikiye ayrılmaktadır. Yozgat hissedilebilir yüzey, polimer esaslı kabarmalarla üretilerek, oldukça basit ve hissedilebilir şekilde dizayn edilmiştir. Kullanım alanları; 

  • Okul, hastane ve kamu iç mekanları 
  • Hemzemin yaya geçitleri 
  • Kaldırım rampa önü ve kaldırım hat üzeri 
  • Şehir merkezinde bulunan yaya geçitleri ve yürüyen bant uyarıları 
  • İstasyon önleri 
  • Seviye farklılığı bulunan yerler 
  • Harita bilgilendirme panosu ve danışma 

 

Yozgat Hissedilebilir Zemin 

 

Harita bilgilendirme alanlarında ve aynı zamanda yol güzergahlarında kullanılmakta olan hissedilebilir zemin, şerit halinde tasarlanmış bantlarla kılavuz iz görevi görmektedir. Görme engeli bulunan bireyin, tehlikesiz bir yolda yürüdüğüne işaret eden düz şerit yollar, rampa çıkış ve inişlerinde dikkat çekici paralel noktalarla tehlike haberini de vermektedir. Kaymaz özellikli çelik ve plastik birleşiminden yapılan Yozgat engelli yolu, uzun süre hava koşullarına dayanıklı ve yüksek asitik alkalik maddelere karşı mukavemeti yüksektir. Kolayca temizlenebilir, UV ışınlarına karşı koruması vardır ayrıca elastiktik madde sayesinde yıpranma göstermez. Özel fonksiyonel yapısıyla görme engelli bireylerin şehir içi yaşantısında güvenli bir istikamet sağlamak üzerine monte edilmektedir. 

 

Yozgat Uyarıcı Yüzey 

 

Kaldırım hatları ve engel bulunan şehir mobilyaları çevresinde çoğunlukla kullanılmakta olan uyarıcı yüzey, seviye farklılıklarında aynı zamanda istasyon önlerinde kullanılmaktadır. Paralel noktalama şeklinde uyarı ve tehlikeleri gösteren uyarıcı yüzey, yaya geçitlerinde ve rampa önlerinde görme engelli bireylerin güvenli hareket etmesine olanak verecektir. 

Şaşırtma dizilimli uyarıcı yüzeyler ve paralel dizilimli uyarıcı yüzeyler, kullanım alanlarına göre tehlikeden hemen önce hissedilebilir şekilde monte edilmektedir. Hassas bir hissedilebilirliği bulunan uyarıcı yüzeyler, iç ve dış mekanlara uygun şekilde monte edilerek görme engelli bireylerin tehlikelerden korunmasına ve toplum kurallarına uymasına destek olmaktadır. Yozgat görme engelli yolu, uyarıcı yüzeyler olarak profesyoneller tarafından monte edilmelidir. 

Hissedilebilir Yüzey Özellikleri 

 

Yüksek alkali ve asitlere dayanıklı olan Yozgat görme engelli yolu, mekanik mukavemeti yüksek aynı zamanda montaj kolaylığı bulunan malzemelerle üretilmiştir. Kaymaz ve iç mekanda uzun süre kaldığında koku yapmaz özelliklerinin yanı sıra yanmaya karşı mukavemeti yüksektir. Kolayca temizlenebilir ve renk değiştirmeden uzun yıllar kullanabilme özelliklerine de sahiptir.

Paylaş